Porażka Powiślaka z liderem.

Zawodnicy młodzików starszych Powiślaka w meczu V kolejki przegrali w Lubartowie z tamtejszym Orlikiem 1:6. Pierwsze minuty nie zapowiadały takiego przebiegu spotkania. W 4’ Mateusz Szczepański zagrywa prostopadłą piłkę do Kacpra Owczarka, który wykorzystuje niezdecydowanie obrońcy i złe ustawienie bramkarza strzelając gola. Z biegiem czasu nasza gra wyglądała coraz gorzej a warunki gry na boisku zaczął dyktować Orlik. W 16’ po rzucie rożnym gospodarze strzelają wyrównującą bramkę a w przeciągu dziesięciu minut dorzucają kolejne cztery. Pierwsza połowa kończy się zimnym prysznicem i wynikiem 5:1.

Po przerwie mecz się wyrównał a Powiślak szukał swojej szansy na odrobienie strat. Najlepszą okazję zmarnował Mateusz Szczepański, który po zamieszaniu w polu karnym wyłuskał piłkę obrońcom lecz jego strzał został obroniony przez dobrze ustawionego bramkarza. Wynik meczu został ustalony w 55’ po szybkiej kontrze zawodników z Lubartowa. Niepilnowany napastnik gospodarzy urwał się naszej obronie i zdobył szóstą bramkę dla swojego zespołu.     W 57’ po faulu w polu karnym Maćka Domańskiego sędzia podyktował rzut karny, który został niewykorzystany przez zawodnika drużyny Orlika.

Skład: Murat Kacper – Kruk Aleksander(31’Goluch Patryk); Domański Maciej; Szczepański Maciej(16’Sykut Piotr/56’Szczepański); - Lewtak Mateusz(31’Kiełczewski); Skindzier Kuba(20’Komsta Szymon/31Skindzier/52’Cybula Kacper); Kiełczewski Bartek(20’Próchniak Adrian/46’Wiejak Tomasz); - Szczepański Mateusz(K)(56’Owczarek); Owczarek Kacper(39’Figiel Kuba/49’Sykut Mateusz).

19.09.2018r. godz. 17:30 Lubartów

ORLIK Lubartów – Powiślak Końskowola 6:1 (5:1)

Bramki: Kacper Owczarek 4’