Udana inauguracja sezonu 2022/2023

W pierwszej kolejce Lubelskiej Ligi Juniorów Młodszych B1 grupa I podejmowaliśmy na stadionie przy ulicy Żyrzyńskiej 21 drużynę Hetmana Gołąb. Już od pierwszych minut nasza drużyna przystąpiła do ataku, który już w 2 minucie przyniósł efekt po podaniu Filipa Krakowiaka "Kiełek" zdobywa pierwszą bramkę. Z biegiem minut przewaga Powiślak była coraz większa co w 10 minucie udokumentował Filip Krakowiak, po dokładnym podaniu Piotrka Sykuta wpakował piłkę do bramki.Kolejne minuty to coraz większa przewaga naszej drużyny w 22 minucie Adrian Próchniak podaje futbolówkę do Filipa Krakowiaka a on pewnym strzałem podwyższa wynik meczu na 3 do 0. Po upływie zaledwie dwóch minut Kacper Niedziółka odgrywa piłkę do "Kiełka" a on podwyższa wynik. Kolejna bramka to koncertowa akcja "Adzia" i naszego kapitana Filipa po której pada 5 bramka. 37 minuta to koronkowa akcja naszych zawodników "Adzio" podaje do Filipa a on po raz 4 umieszcza piłkę w siatce rywali.Tuż przed samą przerwą piękna akcja lewą stroną Piotrek Sykut dogrywa do "Kiełka" a on mocnym strzałem zdobywa bramkę.

Do przerwy wygrywamy 7 do 0.

Drugą połowę zaczynamy z trzema zmianami za Patryka Okonia wchodzi Patryk Goluch  za "Kiełka"  - Sebastian Sykut a za Kubę Skindziera na boisku melduje się Bartosz Jawoszek "Barol" i to właśnie on po dokładnym zagraniu Filipa w 57 minucie zdobywa bramkę na 8 do 0, W 49 minucie po pięknym dośrodkowaniu Piotrka Sykuta "Barol" zdobywa swoją drugą bramkę. W 55 minucie po błędzie naszej obrony pada honorowa bramka dla drużyny z Gołębia a strzelcem jej jest Jasiek Cybula.60 minuta to dwie zmiany w naszym zespole Maciek Domański zastępuje naszego kapitana Filipa Krakowiaka a Bartek Skindzier zmienia na bramce Maćka Kałdunka. Kolejne 10 minut to walka obu drużyn w środkowych sektorach boiska. 70 minuta przynosi zmianę w naszej drużynie na pozycji prawego pomocnika za "Adzia" wchodzi waleczny Szymek Komsta. 5 minut później boisko opuszcza Maciek Szczepański a na jego miejsce wchodzi Mateusz Lewtak. W 83 minucie arbiter główny dyktuje rzut karny dla naszej drużyny, do piłki podchodzi Maciek Domański i pewnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. 90 minuta to kolejna bramka w wykonaniu naszych piłkarzy na listę strzelców wpisuje się Sebastian Sykut po dokładnym podaniu Piotrka Sykuta. W inauguracyjnym meczu I kolejki Lubelskiej Ligi Juniorów Młodszych pewnie wygrywamy derby z piłkarzami z Gołębia.

Powiślak Końskowola - Hetman Gołąb 11:1

Bramki dla Powiślaka

Kiełczewski: 2', 24', 45', Krakowiak: 10', 22', 30', 37, Jawoszek: 48', 52', Domański 85' (K), 90: S. Sykut.

Hetman: Cybula Jan: 55'