Na tarczy z Ryk.

Porażką 2 : 1 zakończył się wyjazdowy mecz młodzików Powiślaka Końskowola z rówieśnikami z MKS Ruch Ryki. Spotkanie rozegrane w ramach XVII kolejki Lubelskiej Ligi Młodzika Młodszego lepiej rozpoczęła drużyna Powiślaka. Już w 4’ minucie udało się otworzyć wynik. Niepilnowany Kuba Figiel wbiega w pole karne i na raty zdobywa pierwszą bramkę. Po strzeleniu gola Powiślak zaczął przeważać i stwarzać sobie okazie do zdobycia kolejnej bramki lecz brakowało dokładności. W 17’ minucie pierwsze poważne zagrożenie ze strony Ruchu. Po niepewnej interwencji obrońcy w znakomitej sytuacji znalazł się napastnik gospodarzy, który w sytuacji sam na sam oddał strzał ponad bramką. Zmiany w drugiej części pierwszej połowy wpłynęły negatywnie na jakość gry. Błędy indywidualne zawodników Powiślaka, pozwoliły zawodnikom z Ryk w końcówce pierwszej połowy doprowadzić do remisu. W 27’ w sytuacji sam na sam i pasywnej postawie naszego bramkarza, napastnik gospodarzy strzela wyrównującego gola.

W drugiej połowie po rzucie wolnym w 40’ minucie tracimy kolejną bramkę. Piłka strzelona z 30 m ląduje w naszym okienku. Po stracie gola Powiślak ruszył do odrabiania strat. W 45’ i 47’ minucie strzałami z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy Mateusz Szczepański. W 54’ minucie blisko wyrównania był Piotr Sykut, którego strzał został wybroniony przez brakarza. Niestety drużyna Ruchu dobrze się broniła i nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa do końca meczu.

Po 16 meczach Powiślak z dorobkiem 19 punktów zajmuje 8 miejsce w grupie. Następny mecz rozegramy w środę 16.05.2018r. o godz: 17:00, gdzie na własnym stadionie podejmiemy drużynę Laskowi Baranów. Serdecznie zapraszamy!!!

10.05.2018r godz. 16:00 Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rykach

Ruch Ryki - Powiślak Końskowola 2 : 1

Bramki strzelił: 4’ Jakub Figiel

Skład: Murat Kacper – Kruk Aleksander(58’ Komsta); Domański Maciej; Szczepański Maciej; Skindzier Jakub (21’ Cybula Kacper/31’ Skindzier); Sykut Piotr (25’ Milanowicz Antoni/31’ Sykut); Próchniak Adrian ( 16’ Komsta Szymon/ 31’ Próchniak); Szczepański Mateusz (K); Figiel Jakub (23’ Wiejak Tomasz/31’ Figiel/47’ Wiejak).

Rezerwowi: Owczarek Kacper; Próchniak Rafał; Goluch Patryk.