Remis z outsiderem rozgrywek…

W meczu XVIII kolejki Lubelskiej Ligi Młodzików Starszych zawodnicy Powiślaka Końskowola zmierzyli się z GKS Niemce. Zgodnie z tabelą było to spotkanie czwartej drużyny z ostatnią, która ponadto nie wygrała w tej rundzie ani jednego meczu, wiec „na papierze” faworyt mógł być tylko jeden.

Gospodarze od początku zepchnęli drużynę GKS-u do defensywy stwarzając sobie sytuacje strzeleckie. Niestety żadnej nie udało się wykorzystać. Z biegiem czasu drużyna gości zaczęła grać coraz odważniej i w 26’ po błędzie obrońców Powiślaka i rzekomym błędzie sędziego (brak sygnalizacji spalonego) wyszli naprowadzenie.

Po trenerskiej burzy w szatni, sędzia rozpoczął drugą połowę. W 34’ minucie tracimy pechowo drugą bramkę po udanej kontrze zawodników GKS-u. Strata bramki podziałała na nasz zespół jak płachta na byka i już cztery minuty później po wrzutce z rzutu rożnego udaje się nam zdobyć kontaktową bramkę. Zbiegiem czasu Powiślak nie opuszczał już połowy przeciwnika a zespół gości bronił się już praktycznie całą drużyną. Wyrównującą bramkę zdobywamy w 56’ po faulu w polu karnym na naszym napastniku. Do rzutu karnego podszedł nasz obrońca i pewnie go wykorzystał. Końcówka spotkania to walka obydwu zespołów o3 punkty, niestety nieskuteczna i po końcowym gwizdku przy wyniku 2:2 nastąpił podział punktów, z którego bardziej zadowolona musiała być drużyna GKS Niemce.

18.05.2019r. godz.11:00 – Końskowola

Powiślak Końskowola – GKS Niemce 2:2; (0:1).

Bramki: Bartek Kiełczewski 38’; Aleksander Kruk 54’(rzut karny).

Skład: Murat Kacper – Kruk Aleksander; Kiełczewski Bartek, Szczepański Maciej –; Skindzier Kuba; Lewtak Mateusz; Owczarek Kacper, - Szczepański Mateusz©; Adrian Próchniak.

Ponadto grali: Osek Dawid; Kuliński Krzysztof; Sykut Piotr.