Przegrana z Puławiakiem

W XIV kolejce rozgrywek Lubelskiej Ligi Młodzika Młodszego gr. III. Drużyna młodzików Powiślaka Końskowola rozegrała wyjazdowe spotkanie z zespołem Puławiaka Puławy. Mecz niezbyt dobrze rozpoczął się dla naszych zawodników. Silny wiatr i mądre ustawienie zawodników Puławiaka utrudniał rozegranie piłki. W 10’ minucie, po stracie piłki w środku boiska Powiślak traci pierwszego gola. Piłka wrzucona w pole karne trafia do niepilnowanego zawodnika gospodarzy, którego strzał zostaje sparowany przez bramkarza wprost pod nogi napastnika, który bez problemu kieruje piłkę do siatki. Powiślak próbował sporadycznie atakować bramkę gospodarzy lecz nieskutecznie. W 28’ minucie sędzia dyktuje rzut wolny dla Puławiaka w odległości 11m od naszej bramki. Precyzyjne uderzenie zostaję zamienione na drugą bramkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy w 29’ minucie kolejna udana akcja napastnika z Puław, który w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem wygrywa pojedynek i strzela trzecią bramkę.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Niestety atut jakim była gra z wiatrem nie został wykorzystany. 41’ minucie szybka akcja Mateusza Szczepańskiego, po ładnym zwodzie podaję piłkę do wbiegającego w pole karne Bartka Kiełczewskiego, który jest minimalnie spóźniony i nie dochodzi do piłki. W 50’ minucie kolejna bramka po rzucie wolnym dla drużyny z Puław. Piłka wrzucona w pole karne zostaje przedłużona przez zawodnika gospodarzy i lobem nad naszym bramkarzem wpada do siatki. 54’ minucie najlepsza okazja dla Powiślaka na strzelenie bramki. Mateusz Szczepański po rajdzie prawą stroną wyprzedza obrońcę Puławiaka i oddaje strzał w kierunku bramki lecz piłka po interwenci bramkarza zostaje wybita z linii bramkowej. Wynik już nie uległ zmianie i mecz zakończył się przegraną Powiślaka 4 : 0.

W niedzielę 29.04.2018r o godzinie 11:00 Powiślak Końskowola zmierzy się na wyjeździe z drużyną Orłów Kazimierz. – Serdecznie zapraszamy.

21.04.2018r godz. 17:00 boisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących KEN w Puławach

Puławiak Puławy – KS Powiślak Końskowola 4:0 (3:0)

Skład: Murat Kacper – Kruk Aleksander(48’Goluch Patryk);Domański Maciej; Szczepański Maciej; Sykut Piotr(20’Kiełczewski Bartek); Krakowiak Filip (29’ Wiejak Tomasz/56’ Próchaniak Adrian); Skindzier Jakub(31’Sykut Piotr/35’Krakowiak/60’Sykut Mateusz); Szczepański Mateusz(K); Próchniak Adrian(23’Figiel Jakub/37’Komsta Szymon/54’Skindzier).