Przegrana z Orłami w derbach powiatu.

W niedzielne przedpołudnie na boisku w Bochotnicy, młodzicy starsi Powiślaka zmierzyli się w piłkarskich derbach powiatu z drużyną Orłów Kazimierz. Mecz IX kolejki lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 1’ wykorzystali niezdecydowanie naszych obrońców i wyszli na prowadzenie 1:0. W 8’ tracimy drugą bramkę po wrzutce z rzutu rożnego, gdzie piłka trafia do niepilnowanego zawodnika Orłów. Po stracie bramki gra się wyrównała a zawodnicy z Powiślaka zaczęli zagrażać bramce gospodarzy. W 15’ po dośrodkowaniu w pole karne udaje się Mateuszowi Szczepańskiemu strzelić kontaktową bramkę. Minutę później piłkę dostaje Bartek Kiełczewski, który nie marnuje okazji i doprowadza do remisu. Radość ze strzelonej bramki nietrwała długo, bo w 17’ po precyzyjnym uderzeniu pod poprzeczkę Orły znów prowadziły. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie, mimo wielu okazji z jednej i z drugiej strony.

Druga połowa rozpoczęła się od zdobycia gola dla Powiślaka. Piłka kapitalnie zostaje rozegrana za plecy obrońców przez Mateusza Szczepańskiego do Kacpra Owczarka, a ten precyzyjnie podaje do wbiegającego w pole karne Bartka Kiełczewskiego, który zdobywa swoją drugą bramkę w meczu. Ofensywną grą naszego zespołu narażaliśmy się na kontry gospodarzy. Taktyka oparta na długich prostopadłych podaniach do szybkich napastników Orłów zaowocowała w 43’ gdzie po dwójkowym pojedynku górą byli gospodarze. W 50’ sędzia uznał kontrowersyjną bramkę dla zawodników z Kazimierza. Piłkę po strzale na raty bronił nasz bramkarz. Po pierwszej interwencji piłka została sparowana nad głowę co zmusiło go do cofnięcia się o jeden krok do tyłu aby złapać piłkę. Sędzia uznał, że piłka przekroczyła swoim obwodem linię bramkową i wskazał środek boiska. Do końcowego gwizdka nasi zawodnicy próbowali odmienić losy spotkania. Niestety wynik już nie uległ zmianie i po bardzo emocjonującym meczu przegraliśmy 5:3.

Skład: Murat Kacper- Domański Maciej; Kruk Aleksander; Szczepański Maciej(Sykut Piotr) – Skindzier Jakub( Krakowiak Filip); Próchniak Adrian (Lewtak Mateusz); Kiełczewski Bartłomiej; Owczarek Kacper; Szczepański Mateusz.

Rezerwowi: Próchniak Rafał; Sykut Piotr; Goluch Patryk; Cybula Kacper; Figiel Jakub; Kuliński Krzysztof.

21.10.2018r. godz: 11:00 Bochotnica

Orły Kazimierz – Powiślak Końskowola 5:3 (3:2)

Bramki: Mateusz Szczepański 15’, Bartek Kiełczewski 2x 16’ i 31’