Zwycięstwo z Garbarnią na koniec sezonu.

W sobotę 04.11.2017r. młodzicy młodsi Powiślaka Końskowola po raz ostatni tej jesieni wybiegli na murawę i zmierzyli się na wyjeździe z sąsiadami za miedzy, drużyną Garbarni Kurów. Mecz w ramach XI kolejki LLMM lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy. Już w 3 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się jeden z piłkarzy Garbarni, który posłał mocną piłkę do naszej bramki. Po nerwowym początku Powiślak zaczął stwarzać sobie dogodne sytuacje do zdobycia wyrównującej bramki. W 11 a później w 14 minucie znakomite okazje marnuje Filip Krakowiak, który w pierwszej strzela w poprzeczkę, natomiast w drugiej minimalnie obok słupka. Jak to futbolu bywa niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 18 minucie po błędzie naszej obrony piłka trafia w pole karne do napastnika gospodarzy, który bez problemu kieruje ją do bramki. Po stracie drugiego gola nasi młodzicy rzucili się do odrabiania strat. W 26 minucie, sytuacji sam na sam nie marnuje Filip Krakowiak, który sprytnym strzałem kieruje piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza z Kurowa. W końcowej minucie pierwszej połowy udaje się Powiślakowi wyrównać. Piłkę po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy wyłuskuje Mateusz Szczepański i ładnym lobem strzela gola.

Drugą połowę podopieczni Marcina Rożka rozpoczynają od szybkiej kontry. Piotrek Sykut długim podaniem posyła piłkę w pole karne Garbarni do Mateusza Szczepańskiego, który po raz drugi w tym meczu pokonuje bramkarza. W 42 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania po strzale rzutu wolnego. Piłka odbija się od porzeczki i w pada do naszej bramki. 45 i 47 minucie Powiślak wyprowadza dwie udane kontry. W pierwszej swoją „setkę” wykorzystuje Jakub Figiel, który precyzyjnym strzałem obok słupka wyprowadza swój zespół na prowadzenie. W drugiej swoją szanse wykorzystuje Mateusz Lewtak strzelając zwycięską bramkę meczu.

Garbarnia Kurów – KS Powiślak Końskowola 3 : 5 (2:2)

Bramki strzelili: 26’ Filip Krakowiak; 30’i31’ Mateusz Szczepański(2x); 45’ Jakub Figiel; 47’ Mateusz Lewtak.

Skład: Kacper Murat – Aleksander Kruk; Domański Maciej(53’ Cybula Kacper); Szczepański Maciej(16’Sykut Piotr); Szczepański Mateusz (k); Krakowiak Filip(39’ Figiel Jakub/58’ Kuliński Krzysztof); Próchniak Adrian (22’Owczarek Kacper/39’ Kosta Szymon); Goluch Patryk(31’Woch Damian; Skindzier Jakub(28’ Lewtak Mateusz).