Remis na zakończenie sezonu z Garbarnią Kurów.

W sobotę 09.06.2018r. młodzicy Powiślaka rozegrali na własnym stadionie mecz z Garbarnią Kurów, kończący rozgrywki w sezonie 2017/18. W ostatniej kolejce, piłkarze obu drużyn zafundowali kibicom spotkanie obfitujące zwroty akcji i gole.

Już w 4’ minucie piłka wpada do siatki Powiślaka po przejęciu piłki w środku boiska i precyzyjnym strzale z dystansu zawodnika Garbarni. Powiślakowi na stratę bramki udaję się odpowiedzieć już dwie minuty później. W 6’ minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównującą bramkę zdobywa Adrian Próchniak. W 13’ minucie akcję na lewym skrzydle inicjuje Kacper Owczarek, który podaje do Mateusza Szczepańskiego, a ten ze spokojem prawą nogą trafia do bramki. W 23’ minucie, kolejna ładna akcja Powiślaka. Nasz lewy obrońca Maciej Szczepański prostopadłym podaniem wzdłuż linii uruchamia Piotrka Sykuta, który dośrodkowuje do wbiegającego w pole karne Mateusza Szczepańskiego, a piłka po jego strzale mija bezradnego bramkarza gości. Po dobrej pierwszej połowie podopieczni Marcina Rożka, prowadzili zasłużenie 3:1.

Na początku drugiej połowy nasi młodzicy „zostali” w szatni. W 33’ i 35’ minucie zawodnicy Garbarni rozgrywają dwie szybkie akcje i doprowadzają do remisu. Powiślak po przespanym początku ruszył do zdecydowanych ataków, niestety brakowało skuteczności a nasi napastnicy co chwilę marnowali wyśmienite okazje. Ofensywne ustawienie naszego zespołu wykorzystali zawodnicy z Kurowa, którzy w 55’ minucie wyprowadzili udaną kontrę       i podwyższyli wynik. W 59’ minucie gdy wydawało się, że mecz został już rozstrzygnięty, Powiślakowi udało się rozegrać akcję, która zakończyła się strzeleniem bramki przez Piotra Sykuta na wagę remisu. Ostatecznie Powiślak na własnym boisku remisuje z Garbarnią Kurów 4:4.

09.06.2018r godz. 16:00; stadion w Końskowoli

Powiślak Końskowola – Garbarnia Kurów 4 : 4; (3:1)

Skład: Murat Kacper – Kruk Aleksander(31’Goluch /43’Kruk); Lewtak Mateusz (16’Sykut/31’Skindzier); Domański Maciej; Szczepański Maciej; Skindzier Kuba(28’Lewtak); Szczepański Mateusz (26’ Cybula/31’Szczepański); Próchniak Adrian(16’Figiel/31’Próchniak/44’Owczarek/55’Próchniak); Kiełczewski Bartek(12’Owczarek/26’Komsta/31’Kiełczewski/51’Sykut)

Rezerwowi: Wiejak Tomasz; Szafran Dawid.

Bramki zdobyli: 6’ Adrian Próchniak; 13’ i 23’ Mateusz Szczepański; 59’ Piotr Sykut.