Pewne trzy punkty z KS Góra Puławską.

W sobotę 7 kwietnia zawodnicy młodzika KS Powiślak Końskowola rozegrali swój pierwszy meczw rundzie wiosennej. Przeciwnikiem podopiecznych Marcina Rożka była zajmująca ostatnie miejsce w tabeli drużyna KS Góra Puławska.Już od pierwszej minuty meczu XII kolejki rozgrywek, Powiślak ruszył do zdecydowanych ataków.W 4’ minucie wynik meczu otwiera Piotr Sykut, piłka po wrzutcez z rzutu rożnego trafia pod nogi naszego obrońcy, który najbliższej odległości pokonuje bramkarz.W 5’ minucie znakomitą okazje marnuje Mateusz Szczepański, piłka po prostopadłym podaniu od Kacpra Owczarka minimalnie mija poprzeczkę.13’ minuta to kolejny rożny dla Powiślaka, analogicznie jak przy pierwszej bramce piłka po wrzutce trafia tym razem pod nogi Filipa Krakowiaka, który ładnym strzałem podwyższa wynik na 0 : 2. W 17’ i 20’ minucie znów dwie znakomite okazje marnuje Mateusz Szczepański.W pierwszej po strzale głową piłka mija poprzeczkę w drugiej po dośrodkowaniu Adriana Próchniaka piłka mija minimalnie słupek. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Po przerwie trener Powiślaka zdecydował się na dwie zmiany. Murawę opuścił Filip Krakowiak i Adrian Próchniak, którzy zostali zastąpieni przezJakuba Figla i Bartka Kiełczewskiego. Od początku drugiej połowy młodzicy Powiślaka dążyli do podwyższenia wyniku.W 35’ minucie szybka akcja lewą stroną boiska Mateusz Szczepańskiego, podanie do niepilnowanego Bartka Kiełczewskiego,który w swoim debiucie w oficjalnym meczu zdobywa gola. Czwarty gol dla Naszej drużyny pada 38’ minucie,Mateusz Szczepański tym razem nie marnuje swojej szansy i po indywidualnej akcji ładnym strzałem pokonuje bezradnego bramkarz gospodarzy. 39’ minuta i kolejny gol dla Powiślaka. Grający na lewej obronie Maciej Szczepański po dobrej interwenci i odbiorze piłki podaje długie podanie do naszego rozgrywającego Mateusza Szczepańskiego, który zalicza kolejną asystę podając do niepilnowanego Bartka Kiełczewskiego.Po kolejnych zmianach w Powiślaku mecz się wyrównał. W 46’ minucie strata piłki w środku pola i gospodarze wyprowadzają szybką kontrę, na szczęście piłka po strzale mija minimalnie słupek.Kolejne zagrożenie pod naszą bramką jest w 54’ minucie. Po faulu na zawodniku gospodarzy sędzia dyktuje rzut wolny dla drużyny z Góry Puławskiej.Kacper Murat nasz bramkarz zostaje pechowo oślepiony przez słońce i piłka trafia niefortunnie do bramki. W 57’ minucie meczu zostaje ustalony wynik, piłka po dośrodkowaniu Bartka Kiełczewskiego trafia pod nogi obrońcy z Góry Puławskiej, który kierują ją do własnej bramki.

07 kwietnia 2018, godz. 11:00

Stadion KS Góra Puławska

KS Góra Puławska – KS Powiślak Końskowola 1 : 6 (0:2)

Bramki zdobyli:Bartosz Kiełczewski 2; Sykut Piotr; Filip Krakowiak; Mateusz Szczepański, zawodnik gospodarzy – bramka samobójcza

Skład:Murat Kacper(58’ Szafran Dawid) – Sykut Piotr(37’ Szczepański Maciej); Kruk Aleksander; Lewtak Mateusz(46’ Goluch Patryk); Domański Maciej(43’ Cybula Kacper/56’ Próchniak Rafał); Szczepański Mateusz(K); Próchniak Adrian(31’ Kiełczewski Bartłomiej); Owczarek Kacper(46’ Komsta Szymon); Krakowiak Filip(31’ Figiel Kuba/59’ Wiejak Tomasz).