Gra lepsza od wyniku.

W zaległym spotkaniu 18 kolejki Lubelskiej Ligi Młodzików gr. III, Powiślak przegrał na własnym stadionie z drużyną Laskovi Baranów. Spotkanie pechowo rozpoczęło się dla naszych zawodników. Bo już w 2’ minucie straciliśmy pierwsza bramkę. Brak komunikacji i niezdecydowanie naszego obrońcy i bramkarza wykorzystał napastnik gości, który skierował piłkę do bramki. Wyrównanie padło w 15’ minucie z rzutu rożnego. Precyzyjnie zagrana piłka trafia do Mateusza Lewtaka, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza. W 20’ minucie błąd naszego obrońcy, niefortunnie wybita piłka trafia pod nogi zawodnika z Laskovi, który wykorzystuje prezent i wyprowadza swój zespól na prowadzenie. Na bramkę wyrównującą nie czekaliśmy długo. Akcja prawą stroną została zainicjowana przez Mateusza Szczepańskiego, który po serii zwodów oddał mocny strzał na bramkę gości. Piłka została sparowana przez bramkarza wprost pod nogi Adriana Próchniaka, który skutecznie ją dobija i strzela gola. W 26’ minucie błąd ustawienia naszego bramkarza wykorzystuje skrzydłowy z Baranowa, który przerzuca piłkę nad jego głową i strzela gola. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2 : 3.

Po gwizdku drużyna Powiślaka, ruszyła do odrabiania strat. Z przebiegu gry byliśmy drużyną przeważającą i bardziej zorganizowaną. W drugiej połowie Laskovia został zmuszona do obrony i nie była wstanie nam poważnie zagrozić. Niestety zabrakło nam skuteczności i szczęścia a piłka nie znalazła drogi do bramki. Wynik meczu już nie uległ zmianie i zakończył się wynikiem 2 : 3.

Już jutro w sobotę, 09.06.2018r o godz. 16:30 rozegramy kolejne spotkanie. W meczu kończącym sezon zmierzymy się na własnym stadionie z drużyną Garbarni Kurów. Serdecznie zapraszamy !!!

07.06.2018r godz. 16:00; stadion w Końskowoli

Powiślak Końskowola – Laskovia Baranów 2 : 3

Skład: Murat Kacper – Goluch Patryk(21’Owczarek/51’Cybula/59’Owczarek); Domański Maciej; Sykut Piotr(21’ Szczepański Maciej); Próchniak Adrian(27’ Figiel/41’Komsta/50’Próchniak); Szczepański Mateusz; Kiełczewski Bartek; Lewtak Mateusz; Skindzier Kuba;

Rezerwowi: Próchniak Rafał; Szafran Dawid.

Bramki zdobyli: 14’ Mateusz Lewtak; 23’ Adrian Próchniak