Powiślak - GKS Abramów 8:0

Powiślak -  GKS Abramów 8:0

Data 13 października okazała się szczęśliwa dla naszych młodzików starszych, którzy wygrali wysoko na swoim podwórku z drużyną GKS Abramowa. W meczu z rywalem teoretycznie słabszym, najlepiej jest go szybko „napocząć” taki rozwój sytuacji pozwali na uspokojenie gry a wtedy gra się na pewno zdecydowanie lepiej. I taka taktyka była przyjęta od pierwszego gwizdka. Powiślak ruszył do zdecydowanych ataków, których celem było jak najszybsze strzelenie bramki. Czas mijał, nasi zawodnicy co chwila próbowali otworzyć wynik a piłka jak zaczarowana nie mogła znaleźć drogi do bramki. W końcu w 18’  pomocnicy rozegrali udaną akcję, Filip Krakowiak podał do Bartka Kiełczewskiego, który wykończył akcję ładnym strzałem. Zdobycie pierwszej bramki odczarowała bramkę gości, bo już dwie minuty później prowadziliśmy 3:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a Powiślak nie zamierzał poprzestać na strzeleniu tylko trzech bramek. W 34’ i 35’ padają kolejne bramki a ich autorami są nasi napastnicy. Ambitnie walczący goście, też próbowali od czasu do czasu przeprowadzić ofensywną akcje. W 40’ po jednej z nich zmusili do interwencji naszego bramkarza, który zwycięsko wyszedł z pojedynku sam na sam z napastnikiem GKSu. W 43’ ładna dwójkowa akcja w polu karnym naszych zawodników. Mateusz Szczepański po zwodzie zgrywa piętą piłkę do wbiegającego w pole karne Kuby Skindziera, który umieszcza ją w siatce. Trzy minuty później po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisuje się Adrian Próchniak, który zdobywa bramkę po indywidualnej akcji. Końcowy wynik zostaje ustalony w 55’ po golu Tomasza Wiejaka.

Skład: Murat Kacper – Domański Maciej; Szczepański Maciej; Kruk Aleksander, - Skindzier Jakub; Kiełczewski Bartłomiej; Próchniak Adrian; Owczarek Kacper; Szczepański Mateusz(K). – Filip Krakowiak; Patryk Goluch; Tomasz Wiejak; Szymon Komsta; Mateusz Sykut; Krzysztof Kuliński; Mateusz Lewtak; Rafał Próchniak; Kacper Cybula. Jakub Figiel.

13.10.2018r. godz. 11:00

Powiślak Końskowola – GKS Abramów 8:0 (3:0)

Bramki: Filip Krakowiak 18’; Adrian Próchniak 19’,46’; Mateusz Lewtak 21’; Kacper Owczarek 34’; Mateusz Szczepański 35’; Kuba Skindzier 43’; Tomasz Wiejak 55’.